C1210V473KDRAC7800
C1210V473KDRAC7800
Marke
Kemet
Mpn
C1210V473KDRAC7800
Datenblatt
Beschreibung
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.047 uF, 1000 V, ± 10%, X7R, 1210 [3225 Metric]
Technische Daten: C1210V473KDRAC7800
RoHS
Compliant
REACH SVHC
No SVHC
Voltage
1 kV
Packaging
Tape and Reel
Tolerance
10 %
Dielectric
X7R
Capacitance
47 nF
Termination
SMD/SMT
Voltage Rating
1 kV
Voltage Rating (DC)
1 kV
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C