C4ATFBU5150A3JJ
C4ATFBU5150A3JJ
Verfügbare Menge
51
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
C4ATFBU5150A3JJ
Datenblatt
Beschreibung
Cap Film 15uF 400V PP 5% (42.5 X 28 X 37mm) Radial 37.5mm 0.0029 Ohm 85C Bulk
Technische Daten: C4ATFBU5150A3JJ
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Lead Pitch
27.5 mm
Dielectric Material
Polypropylene
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance
15 µF
Dielectric
PP
Max Operating Temperature
85 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
Tolerance
5 %
Voltage Rating (AC)
250 V
Voltage Rating (DC)
400 V