C0805C823J3RACTU
C0805C823J3RACTU
Verfügbare Menge
113
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
C0805C823J3RACTU
Beschreibung
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V
Technische Daten: C0805C823J3RACTU
China RoHS
Compliant
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Depth
1.25 mm
Height
900 µm
Length
2 mm
Thickness
990.6 µm
Width
1.25 mm
Case/Package
0805
Case Code (Imperial)
0805
Case Code (Metric)
Dielectric Material
Ceramic
Material
Ceramic
Mount
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 8 months ago)
Capacitance
82 nF
Dielectric
X7R
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
Termination
SMD/SMT
Tolerance
5 %
Voltage Rating
25 V
Voltage Rating (DC)
25 V