L0805C470MDWIT
L0805C470MDWIT
Verfügbare Menge
33
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
L0805C470MDWIT
Beschreibung
Surface Mount High Frequency Inductor, L-Rms Serie
Technische Daten: L0805C470MDWIT
Radiation Hardening
No
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Depth
1.45 mm
Height
1.25 mm
Height - Seated (Max)
1.0414 mm
Length
2.1082 mm
Width
1.25 mm
Case/Package
0805
Case Code (Imperial)
0805
Case Code (Metric)
Core Material
Ferrite
Mount
Surface Mount
Number of Pins
2
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Obsolete (Last Updated: 5 months ago)
Inductance Tolerance
20 %
Composition
Ceramic, Wirewound
Current Rating
120 mA
DC Current
150 mA
DC Resistance (DCR)
5.8 Ω
Inductance
47 µH
Max Current Rating
150 mA
Max DC Current
150 mA
Max Operating Temperature
105 °C
Military Standard
Not
Min Operating Temperature
-25 °C
Number of Circuits
1
Packaging
Cut Tape
Resistance
5.8 Ω
Self Resonant Frequency
11 MHz
Shielding
No
Termination
SMD/SMT
Test Frequency
2.52 MHz
Tolerance
20 %