C0402C221J5GACAUTO
C0402C221J5GACAUTO
Verfügbare Menge
200
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
C0402C221J5GACAUTO
Datenblatt
Beschreibung
Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0402 [1005 Metric]
Technische Daten: C0402C221J5GACAUTO
China RoHS
Compliant
Lead Free
Lead Free
Ratings
AEC-Q200
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Depth
500 µm
Height
500 µm
Length
1 mm
Thickness
558.8 µm
Width
Case/Package
0402
Dielectric Material
Ceramic
Mount
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 4 weeks ago)
Capacitance
220 pF
Dielectric
C0G
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Packaging
Tape and Reel
Tolerance
5 %
Voltage Rating
50 V
Voltage Rating (DC)
50 V