T491B106M006AT
T491B106M006AT
Verfügbare Menge
191
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
T491B106M006AT
Datenblatt
Beschreibung
Cap Tant Solid 10uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 3.5 Ohm 125 C T/R
Technische Daten: T491B106M006AT
China RoHS
Compliant
Lead Free
Lead Free
Radiation Hardening
No
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Depth
2.8 mm
Height
1.9 mm
Height - Seated (Max)
2.1082 mm
Length
3.5 mm
Terminal Pitch
800 µm
Width
2.8 mm
Case/Package
Molded
Case Code (Imperial)
1411
Case Code (Metric)
3528
Dielectric Material
Tantalum
Mount
Surface Mount
Number of Pins
2
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance
10 µF
Dissipation Factor
6 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5 Ω
Failure Rate
0.001 %
Features
General Purpose
Leakage Current
600 nA
Life (Hours)
2000 hours
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Polarity
Polar
Ripple Current
62.4 mA
Termination
SMD/SMT
Tolerance
20 %
Voltage Rating
6.3 V
Voltage Rating (DC)
6.3 V