C1812V104KCRACTU
C1812V104KCRACTU
Verfügbare Menge
80
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
C1812V104KCRACTU
Datenblatt
Beschreibung
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 uF, 500 V, ± 10%, X7R, 1812 [4532 Metric]
Technische Daten: C1812V104KCRACTU
China RoHS
Compliant
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Depth
3.2 mm
Height
1 mm
Length
4.5 mm
Thickness
1.0922 mm
Width
3.2 mm
Case/Package
1812
Case Code (Imperial)
1812
Case Code (Metric)
Dielectric Material
Ceramic
Mount
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance
100 nF
Dielectric
X7R
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Packaging
Bulk
Termination
SMD/SMT
Tolerance
10 %
Voltage
500 V
Voltage Rating
500 V
Voltage Rating (DC)
500 V