F881AE102M300C
F881AE102M300C
Verfügbare Menge
70
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
AT
Marke
Kemet
Mpn
F881AE102M300C
Beschreibung
Cap Film Suppression Y2 0.001uF 1000VDC/300VAC PP
Technische Daten: F881AE102M300C
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Terminal Pitch
10 mm
Width
4 mm
Height
8 mm
Lead Diameter
600 µm
Lead Pitch
10 mm
Length
13 mm
Number of Pins
2
Number of Terminals
2
Case/Package
Radial
Dielectric Material
Polypropylene
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Max Operating Temperature
110 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
Packaging
Bulk
Termination
Radial
Tolerance
20 %
Type
General Purpose
Voltage Rating
300 V
Voltage Rating (AC)
300 V
Voltage Rating (DC)
1 kV
Capacitance
1 nF
Dielectric
PP
Dissipation Factor
0.3 %