T491D686M016AT
T491D686M016AT
Verfügbare Menge
455
Marke
Kemet
Mpn
T491D686M016AT
Beschreibung
68 µF Vergossen Tantalkondensatoren 16 V 2917 (734
Technische Daten: T491D686M016AT
China RoHS
Compliant
Lead Free
Lead Free
Radiation Hardening
No
Compliant
Depth
4.3 mm
Height
2.8 mm
Height - Seated (Max)
3.0988 mm
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Case/Package
Case Code (Imperial)
2917
Case Code (Metric)
7343
Dielectric Material
Tantalum
Mount
Surface Mount
Number of Pins
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance
68 µF
Dissipation Factor
6 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
Failure Rate
0.001 %
Features
General Purpose
Leakage Current
10.9 µA
Life (Hours)
2000 hours
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Polarity
Polar
Ripple Current
185 mA
Termination
SMD/SMT
Tolerance
20 %
Voltage Rating
16 V
Voltage Rating (DC)
16 V