1206CS-101XJLB
1206CS-101XJLB
Verfügbare Menge
444
Marke
Coilcraft
Mpn
1206CS-101XJLB
Beschreibung
Fixed Inductors 1206CS AEC-Q200 100 nH 5 % 0.85 A
Technische Daten: 1206CS-101XJLB
Lead Free
Contains Lead
Height
1.52 mm
Length
3.56 mm
Width
2.16 mm
Case/Package
1206
Core Material
Ceramic
Number of Terminals
2
Weight
10.007382 mg
Lifecycle Status
Obsolete (Last Updated: 5 months ago)
Current Rating
850 mA
DC Resistance (DCR)
260 mΩ
Inductance
100 nH
Inductance Tolerance
5 %
Max Current Rating
850 mA
Max DC Current
850 mA
Max Operating Temperature
125 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
Number of Circuits
1
Packaging
Cut Tape
Q Factor
55
Self Resonant Frequency
1.1 GHz
Shielding
No
Termination
SMD/SMT
Test Frequency
100 MHz
Tolerance
5 %