MSS1260-334KLD
MSS1260-334KLD
Verfügbare Menge
182
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
US
Marke
Coilcraft
Mpn
MSS1260-334KLD
Beschreibung
FIXED IND 330UH 1.16A 494 MOHM
Technische Daten: MSS1260-334KLD
Lead Free
Contains Lead
Ratings
AEC-Q200
REACH SVHC
Yes
RoHS
Compliant
Height
6 mm
Length
12 mm
Width
12 mm
Case/Package
SMD/SMT
Core Material
Ferrite
Number of Terminals
2
Country of Origin
Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) Code
EAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code
Introduction Date
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 4 months ago)
DC Resistance (DCR)
494 mΩ
Inductance
330 µH
Max Current Rating
1.16 A
Max DC Current
1.16 A
Max Operating Temperature
85 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
Number of Circuits
1
Self Resonant Frequency
4 MHz
Shielding
Shielded
Termination
SMD/SMT
Test Frequency
100 kHz
Tolerance
10 %