MN44PW02M010
MN44PW02M010
Verfügbare Menge
42
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
US
Marke
Amphenol
Mpn
MN44PW02M010
Beschreibung
CIRC CBL 4POS RCPT TO WIRE 3.28'
Technische Daten: MN44PW02M010
REACH SVHC
No
RoHS
Compliant
Wire/Cable Gauge
16 AWG
Length
1 m
Contact Plating
Gold
Insulation Material
PVC
Number of Pins
4
Connector Type
Circular
Connector Type A
Circular, Receptacle
Connector Type B
Connector
Current Rating
10 A
Gender
Female
Max Current Rating
10 A
Max Operating Temperature
105 °C
Max Voltage Rating (AC)
600 V
Min Operating Temperature
-20 °C
Number of Conductors
4
Number of Contacts
Voltage Rating
600 V
Wire/Cable Type
Wire Lead
42 auf Lager
Andere Komponenten von Amphenol
Connector Accessory, 0.21in Min Cable Dia
Amphenol
Preis auf Anfrage
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER
Preis auf Anfrage
RJFTV6N
RJFTV6N
connector, metal circular, str plug w/plastic gland, rj45 ethernet, nickel finish
C146 21R016 556 1
C146 21R016 556 1
Side Entry Low Profile Hood for heavymate Series Heavy Duty Rectangular Connectors M25 Thread
C091 31H004 100 2
C091 31H004 100 2
CONN PLUG MALE DIN 4POS SLDR CUP
USBF TV 6 N
USBF TV 6 N
connector, metal circular, str plug, thread coupling, usb 2.0 type a, nickel finish
MN44PW02M010
MN44PW02M010
H4CMC2DI
H4CMC2DI
CONN MALE COUPLER MINUS 14AWG
213001
Industrial & Electrical Fuses 1A 1KVDC inline fuse