XC3030-100PC44C
XC3030-100PC44C
Verfügbare Menge
8
Versand möglich
fertig zum Versand
Standort
US
Marke
Xilinx
Mpn
XC3030-100PC44C
Beschreibung
IC FPGA 34 I/O 44PLCC
Technische Daten: XC3030-100PC44C
RoHS
Non-Compliant
Lead Free
Contains Lead
REACH SVHC
No
Height - Seated (Max)
4.318 mm
Length
16.5862 mm
Terminal Pitch
1.27 mm
Width
16.5862 mm
Mount
Surface Mount
Case/Package
LCC
Number of Terminals
44
LTD Date
Introduction Date
Lifecycle Status
Obsolete (Last Updated: 4 months ago)
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code
LTB Date
Max Operating Temperature
85 °C
Number of I/Os
34
Packaging
Bulk
RAM Size
2.7 kB
Max Frequency
100 MHz
Min Operating Temperature
0 °C
Number of Gates
1500
Number of Logic Blocks (LABs)
100
Max Supply Voltage
5.25 V
Number of Inputs
34
Min Supply Voltage
4.75 V
Number of Logic Elements/Cells
100
Number of Outputs
Operating Supply Voltage
5 V