74LVC1G125GW,125
74LVC1G125GW,125
Standort
US / AT
Marke
Nexperia
Mpn
74LVC1G125GW,125
Beschreibung
IC BUFF NON-INVERT 5.5V 5-TSSOP
Technische Daten: 74LVC1G125GW,125
Yes
China RoHS
Compliant
Height
1.1 mm
Width
1.25 mm
Height - Seated (Max)
1.1 mm
Length
2.05 mm
Terminal Pitch
650 µm
Number of Pins
5
Contact Plating
Tin
Number of Terminals
5
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle Status
RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 year ago)
Low Level Output Current
24 mA
Load Capacitance
50 pF
Max Supply Voltage
5.5 V
Min Supply Voltage
1.65 V
Number of Channels
1
Number of Ports
2
Frequency
175 MHz
Max Operating Temperature
125 °C
Nominal Supply Current
100 mA
Ambient Temperature Range High
125 °C
Min Operating Temperature
-40 °C
Number of Bits
1
Number of Circuits
Number of Outputs
Operating Supply Voltage
1.8 V