RK73H2BTTD2000F
RK73H2BTTD2000F
Mpn
RK73H2BTTD2000F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 1206 200 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2BTTD2000F
Length
3.2 mm
Height
600 µm
Depth
1.6 mm
Width
1.6 mm
Number of Terminals
2
Number of Pins
2
Case/Package
1206
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 2 months ago)
Military Standard
Not
Resistance
200 Ω
Voltage Rating
200 V
Power Rating
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Tolerance
1 %
Voltage Rating (DC)
200 V
Min Operating Temperature
-55 °C
Working Voltage
200 V
Max Operating Temperature
155 °C
Power Dissipation
250 mW