RK73H2ATTD7502F
RK73H2ATTD7502F
Mpn
RK73H2ATTD7502F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD7502F
China RoHS
Non-Compliant
Compliant
Depth
1.25 mm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Case/Package
0805
Surface Mount
Number of Pins
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 2 months ago)
Max Operating Temperature
155 °C
Min Operating Temperature
-55 °C
Packaging
Cut Tape
Power Dissipation
250 mW
Power Rating
125 mW
Resistance
75 kΩ
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V