RK73H2ATTD7150F
RK73H2ATTD7150F
Mpn
RK73H2ATTD7150F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 715 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD7150F
Compliant
China RoHS
Non-Compliant
Depth
1.25 mm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Max Operating Temperature
155 °C
Military Standard
Not
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Dissipation
250 mW
Power Rating
125 mW
Resistance
715 Ω
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V