RK73H2ATTD6980F
RK73H2ATTD6980F
Mpn
RK73H2ATTD6980F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 698 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD6980F
China RoHS
Non-Compliant
Lead Free
Depth
1.25 mm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Case Code (Metric)
2012
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 4 weeks ago)
Resistance
698 Ω
Max Operating Temperature
155 °C
Tolerance
1 %
Working Voltage
150 V
Power Rating
125 mW
Voltage Rating (DC)
150 V
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Dissipation
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V