RK73H2ATTD6491F
RK73H2ATTD6491F
Marke
KOA Speer
Mpn
RK73H2ATTD6491F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 6.49K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD6491F
China RoHS
Non-Compliant
Compliant
Depth
1.25 mm
Height
500 µm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Case/Package
0805
Case Code (Imperial)
Case Code (Metric)
Mount
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Composition
Thick Film
Max Operating Temperature
155 °C
Military Standard
Not
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Dissipation
250 mW
Power Rating
125 mW
Resistance
6.49 kΩ
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Termination
SMD/SMT
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V