RK73H2ATTD4702F
RK73H2ATTD4702F
Marke
KOA Speer
Mpn
RK73H2ATTD4702F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 47K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD4702F
China RoHS
Non-Compliant
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Depth
1.25 mm
Height
500 µm
0805
Case Code (Metric)
Mount
Surface Mount
Case Code (Imperial)
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Power Rating
125 mW
Composition
Thick Film
Termination
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Dissipation
250 mW
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Max Operating Temperature
155 °C
Military Standard
Not
Resistance
47 kΩ
Temperature Coefficient
100 ppm/°C