RK73H2ATTD4701F
RK73H2ATTD4701F
Mpn
RK73H2ATTD4701F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD4701F
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Mount
Surface Mount
Number of Terminals
2
Case Code (Metric)
Number of Pins
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 4 months ago)
Resistance
4.7 kΩ
Tolerance
1 %
Min Operating Temperature
-55 °C
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V
Max Operating Temperature
155 °C
Voltage Rating
150 V
Power Dissipation
250 mW
Power Rating
125 mW