RK73H2ATTD3322F
RK73H2ATTD3322F
Standort
US
Mpn
RK73H2ATTD3322F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 33.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD3322F
Lead Free
China RoHS
Non-Compliant
REACH SVHC
Yes
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Power Dissipation
250 mW
Tolerance
1 %
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Rating
125 mW
Max Operating Temperature
155 °C
Resistance
33.2 kΩ
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Voltage Rating
150 V