RK73H2ATTD2R00F
RK73H2ATTD2R00F
Mpn
RK73H2ATTD2R00F
Beschreibung
Res Thick Film 0805 2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C
Technische Daten: RK73H2ATTD2R00F
Compliant
Width
1.25 mm
Length
2 mm
Case Code (Imperial)
0805
Number of Pins
2
Surface Mount
Number of Terminals
2
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Dissipation
250 mW
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Working Voltage
150 V
Max Operating Temperature
155 °C
Voltage Rating (DC)
150 V
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Power Rating
125 mW
Resistance
2 Ω