RK73H2ATTD2941F
RK73H2ATTD2941F
Marke
KOA Speer
Mpn
RK73H2ATTD2941F
Datenblatt
Beschreibung
Res Thick Film 0805 2.94K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Technische Daten: RK73H2ATTD2941F
Yes
China RoHS
Non-Compliant
RoHS
Compliant
Height
500 µm
Width
1.25 mm
Length
2 mm
Case/Package
0805
Case Code (Imperial)
Mount
Surface Mount
Number of Terminals
2
Case Code (Metric)
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 1 month ago)
Min Operating Temperature
-55 °C
Termination
SMD/SMT
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Composition
Thick Film
Max Operating Temperature
155 °C
Power Dissipation
250 mW
Power Rating
125 mW
Resistance
2.94 kΩ
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V