RK73H2ATTD2203F
RK73H2ATTD2203F
Mpn
RK73H2ATTD2203F
Beschreibung
RES 220K OHM 1% 1/4W 0805
Technische Daten: RK73H2ATTD2203F
China RoHS
Non-Compliant
Compliant
Depth
1.25 mm
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Surface Mount
Number of Pins
Lifecycle Status
Production (Last Updated: 3 weeks ago)
Max Operating Temperature
155 °C
Military Standard
Not
Min Operating Temperature
-55 °C
Power Dissipation
250 mW
Power Rating
125 mW
Resistance
220 kΩ
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
Tolerance
1 %
Voltage Rating
150 V
Voltage Rating (DC)
150 V
Working Voltage
150 V